Pár slov o mne

"Som finančným konzultantom a prinášam Vám peniaze naviac. Som vašim sprievodcom na ceste k Vašej finančnej nezávislosti aj Vašej rodiny." 

Ako som sa k tejto práci dostal?

Jedného dňa, po 23 rokoch strávených v školstve, z toho 13 rokov priamej pedagogickej činnosti, som sa rozhodol radikálne zmeniť svoju budúcnosť. Uvedomil som si zopár vecí, ktoré som si predtým síce priebežne uvedomoval, ale nikdy som sa nad tým vážnejšie nezamyslel. O aké skutočnosti išlo?

 1. Ako zamestnanec nemám také možnosti profesionálneho rastu ako by som chcel, závisí to v prevažnej miere od zamestnávateľa resp. od priameho nadriadeného a v neposlednom rade od organizačnej štruktúry zamestnávateľa
 2. Ako zamestnanec mám vždy nejaký platový strop a môj platový postup tiež závisí od skutočností v bode 1.
 3. Ako zamestnanec v školstve s platom 720 € v čistom ma čakal dôchodok cca 450 € mesačne a toto pomyslenie mi začalo naháňať strach. Navyše, z tohto príjmu (ak človek ešte aj spláca hypotéku) sa nedalo na prilepšenie na doôchodok nič odkladať.

A toto sú len niektoré dôvody môjho rozhodnutia vo veku 47 rokov zmeniť svoj život. Stručne zhrnuté, už som mal plné zuby toho, že o mojom osude a mojej budúcnosti rozhoduje niekto iný.

Preto som zobral svoju budúcnosť do vlastných rúk a dal sa na podnikanie. Čo sa tým zmenilo? Všetko!

 1. Znásobil sa môj príjem a mám tak finančné prostriedky na to, aby som si sám vybudoval rentu, ktorá nebude závisieť od štátu ale odo mňa
 2. O tom ako strávim svoj čas rozhodujem ja sám, sám si riadim svoj pracovný aj voľný čas
 3. Pracujem s ľuďmi tak ako predtým, keď som pôsobil v školstve
 4. Pracujem vo finančnej oblasti, ktorá je veľmi zaujímavá a perspektívna. Navyše môžem využiť svoje poznatky z matematiky, ktorú som študoval na VŠ

 

A to najlepšie na koniec:

Robím prácu, ktorá ma baví. Pracujem v profesionálnej spoločnosti, ktorá mi maximálne vyhovuje. Mám nadpriemerný príjem a zároveň pomáham ľuďom ušetriť peniaze, zoptimalizovať ich osobné a rodinné výdaje a prinášam mojim klientom do rodiny peniaze navyše!

Čo ponúkam Vám

 • Profesionálne a nezávislé finančné poradenstvo
 • Úsporu peňazí v rodinnom rozpočte
 • Optimalizáciu finančných produktov, ktoré aktuálne využívate (úvery, poistky, sporenia...)
 • Dlhodobú starostlivosť o Vaše rodinné a osobné financie
 • Zodpovednosť, spoľahlivosť, serióznosť

 

Novinky

Od januára sa sprísňuje poskytovanie hypoték aj spotrebných úverov

22.12.2017 07:02
Od januára 2018 budú úvery opäť o čosi menej dostupné. Dôvod regulácie je najmä to, že občania Slovenska sa príliš rýchlo zadlžujú. Od 1.1.2018 sa zvyšuje výška požadovanej rezervy z dnešných desať na pätnásť percent. Konečnú výšku 20 percent dosiahne od júla 2018. Znamená to, že úvery na bývanie...

Spotrebiteľské úvery - sprísnenie podmienok

10.08.2017 11:33
Podmienky poskytovania spotrebiteľských úverov sa zrejme už budúci rok sprísnia. Bližšie informácie si môžete pozrieť v tomto článku.        

Banky zase zvyšujú niektoré poplatky

28.07.2017 17:46
Od augusta banky zvyšujú poplatky za niektoré služby. Bližšie informácie v tomto článku.      

Pozor na podozrivú správcovskú spoločnosť

27.07.2017 19:56
Národná banka Slovenska upozorňuje spoločnosť Atlantic Global Asset Management, ktorá láka ľudí na vysoký výnos. Bližšie sa dočítate v tomto článku.      

Dôchodky - téma stále aktuálna

04.07.2017 10:30
Oplatí sa pracovať až do penzie? Akú penziu dostanú tí, ktorí odídu do predčasného dôchodku? Ako sa posúva dôchodkový vek? Bližšie informácie nájdete aj v tomto článku. Kedy budete mať na odchod do dôchodku nárok Vy? Tu je na to kalkulačka.          

Ako neprísť o peniaze: Skontrolujte si staré poistky

08.05.2017 08:48
Skontrolujte si staré poistky, aby ste dostali ODŠKODNÉ za zničený majetok. Mnohí Slováci pri vymáhaní odškodného od poisťovne zostávajú nemilo prekvapení: ak nemajú dobrú poistku, veľké peniaze čakať nemôžu. Na čo si dať pozor? Viac si prečítajte v tomto článku.      

Škandál so životnými poistkami!

19.04.2017 20:16
Naozaj si stále myslíte, že sporenie cez poistku je dobrá vec? Prečítajte si o najnovšej kauze poisťovne Rapid Life TU

Zmeny v II. pilieri

28.03.2017 18:20
Viete či si môžete úspory z 2. piliera vybrať a za akých podmienok? Aké sú možnosti výberu z 2. piliera a kedy môžeme s peniazmi disponovať? Viac si prečítajte TU.

Prísnejších hypoték sa netreba báť

07.03.2017 08:06
Prečítajte si článok o tom, prečo sprísnenie pravidiel pre poskytovanie hypoték nie je až tak tragické.

Česká sporiteľňa žaluje Fincentrum

23.01.2017 14:12
Najväčšia česká banka oznámila, že končí spoluprácu so spoločnosťou Fincentrum a zároveň na ňu podáva žalobu za zneužitie jej značiek. Bližšie si prečítajte v článku.    
1 | 2 | 3 | 4 >>